CB1300 Izabelin

Tu możesz zapytać albo opisać motocykle znalezione w sieci.

Moderatorzy: docent, lesor

CB1300 Izabelin

Postprzez termos » 31 maja 2020, o 17:43

Witam
Koledzy, warto zainteresować się tym egzemplarzem?

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cb- ... llery-open
termos
Świeżutki Członek

Re: CB1300 Izabelin

Postprzez docent » 31 maja 2020, o 21:28

W DE za cb z tego rocznika płacimy od 2800 jurków do 5700. Sprawdziłem. Tutaj masz motocykl za 15900 PLN czyli 3700 jurków. Gość usiał zarobić ze 2000 tysie PLN i transport z 500 PLN czyli kosztowała go ok 2800 jurków. cena realna. Aleeee. Zwróć uwagę że do nas jak chcesz zarobić kupujesz motocykl lekko uszkodzony. Zazwyczaj prawa strona z wydechem. Śruba na wydechu już wymieniona jest. Ktoś założył imbusa. Napęd wymieniony i ok bo oryginalny to chyba Andrzej tylko jakis kosmiczny przebieg na oryginalnym miał ale delikatnie śmigał. Jak będziesz jechał oglądać zwróć uwagę na uszczelkę pod prawym deklem czy nie wystaje. Chociaż przy takich crasch padach to raczej na nich powinien być ślad jakiś chyba że u nas wymienione. pewnie miała jakąś małą parkingową i jeśli Ci to nie przeszkadza to dlaczego nie. Zabezpieczenie tylnego podnóżka jakoś dziwnie wisi ciekawe co to heh. Pewnie jednak leżała. W sumie może byc fajna maszyna
docent
Modulator

Postprzez Kaznodzieja » 31 maja 2020, o 22:01

Wydaje się zadbana, przebieg adekwatny do wieku, cena wg mnie przegięta o jakieś 2-3 tys.
Motocykl jest jak wódka - poniżej litra nie opłaca się kupować...
CB600F -> CBR1000RR -> CB1300A5 -> VZR1800 -> CB1300A8 -> Multistrada 1200S
Kaznodzieja
Stary Członek

Postprzez Ins0 » 3 cze 2020, o 14:45

Witam Serdecznie.

Od ponad roku poszukują zadbanej CB 1300. Miałem okazję już oglądać kilka egzemplarzy w Polsce, niestety stan techniczny pojazdu bardzo często odbiega od opisu przez sprzedawców. Ten egzemplarz miałem okazję widzieć przez kilka dni wystawiony na sprzedaż w Starogardzie Gdański, natomiast ogłoszenie szybko stało się nieaktualne. Po kilku dniach ten sam egzemplarz pojawił się w Izabelinie o 2tyś. drożej. Ucieszony, że teraz mogę obejrzeć ten sam egzemplarz dużo bliżej (niestety 2tyś drożej) postanowiłem umówić się na oględziny motocykla. Generalnie motocykl z zewnątrz i na pierwszy rzut oka wygląda naprawdę zacnie, jest czysty i zadbany.

Ślinik nie chodzi równiutko tak jak deklarował sprzedawca, falują mu obroty.
Chłodnica zamontowana na jedną śrubę (z drugiej strony brak)
Tak jak kolega wyżej wspomniał mocowanie tłumika (gratuluję spostrzegawczości)

Jeszcze kilka rzeczy było tam do roboty, ale już nie będę się rozpisywał (technicznie kilka rzeczy do zrobienia). Najbardziej zaniepokoiła mnie rama !!!

Najważniejsze co mi się rzuciło w oczy to rama przy mocowaniu główki ramy, posiada dziwny spaw z jednej strony. Miałem okazję oglądać kilka egzemplarzy, natomiast w żadnym z nich spaw tak nie wyglądał (tym bardziej, że występuję tylko z jednej strony). Z racji, że są tu osoby która posiadają dużo większą wiedzę na temat danego modelu chciałbym zaczerpnąć nieco wiedzy i informacji czy z takimi spawami fabryka wypuszczała ramy ?

image0_Easy-Resize.com.jpg
RAMA CB1300
image0_Easy-Resize.com.jpg (465.15 KiB) Przeglądane 941 razy

image1_Easy-Resize.com.jpg
RAMA CB1300
image1_Easy-Resize.com.jpg (466.78 KiB) Przeglądane 941 razy

Poniżej zdjęcie z drugiej strony (trochę źle zrobione, wybaczcie)

image2_Easy-Resize.com.jpg
RAMA CB1300
image2_Easy-Resize.com.jpg (447.41 KiB) Przeglądane 941 razy

Co o tym wszystkim sądzicie ? Czy maszyna warta jest 15 9000 PLN ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informację.
Pozdrawiam
Ins0
Świeżutki Członek

Postprzez pyton » 3 cze 2020, o 18:16

Moto walone przodem zdrowo. Przy ramie ewidentnie spawacz pracował i jeszcze mu się łapy trzęśli. :opad Kolektor i chłodnica na bank wymienione po takim strzale , co tłumaczy nieoryginalność , czy też brak śrub mocujących. Geometrii na 99% nie trzyma i mogą być inne niespodzianki typu utrącone kawałki , lub pęknięcia bloku silnika. Sprzedający uczył się marketingu wg. najnowszych wzorców , tzn. wystaw wyższą cenę , to wszyscy pomyślą , że ten egzemplarz jest wyjątkowy , lepszy jak inne na rynku.
Echhhh , kupowanie używanych pojazdów jest jak chodzenie w klapkach po łące z krowimi plackami - wdepnąć łatwo.

PS. Miałem ten motocykl obejrzeć Koledze , bo do Izabelina mam rzut beretem , ale wobec powyższego , nie ma to chyba sensu.
pyton
Stary Członek

Postprzez Kaznodzieja » 4 cze 2020, o 00:57

I miałoby tylko w tym jednym miejscu być spawane ? Dziwne, bo reszta wygląda OK. Niekoniecznie musi być krzywe i złe, stalową ramę można naprawić.
W mojej ocenie moto jest warte weryfikacji i twardych negocjacji cenowych. Być może warto je rozważyć po urwaniu 3kPLN z ceny - będzie budżet na dokupienie śrub i satysfakcję....
Motocykl jest jak wódka - poniżej litra nie opłaca się kupować...
CB600F -> CBR1000RR -> CB1300A5 -> VZR1800 -> CB1300A8 -> Multistrada 1200S
Kaznodzieja
Stary Członek

Postprzez docent » 4 cze 2020, o 15:27

Powiem Ci że w międzyczasie rozmawiałem z kolegami co ściągają motocykle. Jeśli cb dostała przodem gna się lagi i idą w kolektor. Dziwny ten spaw i nie znajduje powodu by był zrobiony. Jak by ktoś pospawał to zeszlifowałby na gładko i dopiero byłby psik na ramie. A nie widac wkurzek czasem po malowaniu?? Aż pójdę i swoją pooglądam zaraz. tak się zastanawiam że mogła jeszcze dostac strzała z boku. Chyba lepiej poszukaj innej
docent
Modulator

Postprzez lesor » 4 cze 2020, o 18:25

Co Wy z tą śrubką? Sam to przydługie gówno kiedyś odkręciłem i zastąpiłem inną, bowiem przeszkadzała pasażerce.
lesor
Wielki Mufti Kalifatu Brukselskiego

Postprzez pyton » 4 cze 2020, o 19:59

docent napisał(a): Dziwny ten spaw i nie znajduje powodu by był zrobiony. Jak by ktoś pospawał to zeszlifowałby na gładko i dopiero byłby psik na ramie. A nie widac wkurzek czasem po malowaniu?? Aż pójdę i swoją pooglądam zaraz.

Ja swoją obejrzałem . Fabryczne spawy są regularne , prowadzone jednym pociągnięciem i gładkie jak pupka niemowlaka ....., no po prostu jakby je Oster polerował. :smiech
Pryszczy pospawalniczych pod lakierem też Honda nie toleruje.
Też pomyślałem , że mogła dostać z boku i główka była jakby trochę ukręcona.
pyton
Stary Członek

Postprzez siomek » 4 cze 2020, o 20:25

Ktoś szuka motocykla, który będzie niepokorny, będzie jechał gdzie chce, będzie hamował kiedy chce?
Ot, podsumuwując.
siomek
Modulator

Postprzez Jacor1050 » 5 cze 2020, o 05:56

siomek napisał(a):Ktoś szuka motocykla, który będzie niepokorny, będzie jechał gdzie chce, będzie hamował kiedy chce?
Ot, podsumuwując.

.... poeta jakiś się robisz..

A odnośnie moto, zapytać czy sprzedający zgodzi się na wizytę w dobrym serwisie , kilka stówek stracisz a wiele się dowiesz. Wiedza i informacja są drogie.. :szampan
Posiadacz " szybkiego traktora " ...
Jacor1050
Stary Członek

Postprzez termos » 5 cze 2020, o 06:48

Gość zna doskonale stan pojazdu. Prosiłem dwukrotnie bezskutecznie o zdjęcia z okolic główki ramy oraz ograniczników.
termos
Świeżutki Członek

Postprzez docent » 5 cze 2020, o 22:53

termos napisał(a):Gość zna doskonale stan pojazdu. Prosiłem dwukrotnie bezskutecznie o zdjęcia z okolic główki ramy oraz ograniczników.

no i wszystko jasne
docent
Modulator

Postprzez miras » 1 lip 2020, o 09:48

heheh dodam coś od siebie , mianowicie zanim to moto pojawiło się w Polsce to było wystawione na mobile.de w marcu i tak się składa że widziałem to moto we wcześniejszym stanie i niestety nie był godny polecenia. Stał na polu i wyglądał opłakanie a cena z tygodnia na tydzień leciała w dół, ostatecznie stanęła na necie za 2900 jurków zanim trafił do Stargardu a później o 2 k PLN do Izabelina gdzie został odświeżony tzn. polerka ,doklejone paski na felgach
miras
Świeżutki Członek

Powrót do Opinie o sprzedawanych CB1300