Zapytanie

Główne zagadnienia obsługi motocykla

Moderator: Service Team CB13

Zapytanie

Postprzez Crocop82 » 4 sty 2021, o 22:08

Witam, prosze w wolnej chwili o informacje, mam pierwszy motor i to ukochona 1300 cb:-) Mam 48 tys km i prosze o podpowiedz zeby czegos nie potrzebnie nie wykonal, co powinienem przy tym przebiegu wykonac - chodzi mi czy.np regulacja zaworow,sprawdzenie lancuch rozrzadu, czy wymiana jakis elementow ktorych nie widac zebym mogl cieszyc sie jak najdluzej Honda.Dziekuje.Pozdrawiam.
Crocop82
Świeżutki Członek

Re: Zapytanie

Postprzez grzesiek » 4 sty 2021, o 23:05

Jeżeli masz ją od niedawna i nie wiesz co było wcześniej robione bo "paaanie takiego kupiłem pojezdzilem 2 lata nic nie robiłem nawet oleju nie wymieniłem bo 2.tysiace zrobiłem" to rób generalny przegląd.
- zaczynając od rocznika i stanu opon
- stan łożysk w.kolach
- stan napedu
- wszystkie płyny
- stan panewek w lagach
- regulacja zaworów--to że ich nie słychać nie znaczy że nie trzeba regulować, mogą być podparte.
- stan łańcuszka rozrządu i napinacza
- swiece
- Itp

Jeśli wiadomo co było robione w motocyklu to i tak warto przeprowadzić te czynności. Zima jest trochę czasu jest więc można podlubac.
grzesiek
Członek

Postprzez Crocop82 » 4 sty 2021, o 23:39

Bardzo dziekuje.Juz zrobilem 5 tys od sierpnia to wszystko wymienilem na nowe oprocz zagladania do silnika bo jakos tak dziwnie chodzi/dzwiek ale nie mam porownania wiec moze zawory.Pozdrawiam
Crocop82
Świeżutki Członek

Postprzez grzesiek » 7 sty 2021, o 23:57

Mogą to być zawory, może być łańcuszek rozrządu.
grzesiek
Członek

Powrót do Obsługa