Chińskie tarcze hamulcowe

Główne zagadnienia obsługi motocykla

Moderator: Service Team CB13

Chińskie tarcze hamulcowe

Postprzez Kam » 27 mar 2021, o 20:37

Cześć, planuję zmienić tarcze hamulcowe, bo szarpią przy hamowaniu, więc pewnie któraś jest krzywa.
Czy ktoś z Was jeździ lub jeździł na tarczach z aliexpres?
np taka:
https://pl.aliexpress.com/item/32819985 ... web201603_

A jeśli nie są nic warte, to jakiej firmy kupić w Polsce?

dzięki z góry
Kam
Świeżutki Członek

Re: Chińskie tarcze hamulcowe

Postprzez Jacor1050 » 28 mar 2021, o 14:40

To trudny temat , na bezpieczeństwie ne wolno oszczędzać i tarcze należy zakładać dobrej jakości lub co najwyżej używki ( ale ostrożnie z wyborem !! ) A z Chin to co najwyżej do quada / atv bym zakładał , bo i tak szybko zejdą po lataniu w błocie i piasku. Ale to tylko moje zdanie ,
Czym jeździć czym nie jeździć? Oto jest pytanie ...
Jacor1050
Stary Członek

Postprzez pyton » 29 mar 2021, o 21:37

Wyglądają przyzwoicie , gdybym potrzebował , to bym brał , zamiast szukać oryginalnych używanych w "idealnym stanie", który da się zweryfikować dopiero po zamontowaniu i jeździe próbnej. Jak już je założysz , to nie jeździj zbyt szybko , bo........prawo jazdy można stracić. :)
pyton
Stary Członek

Postprzez Kaznodzieja » 3 kwi 2021, o 04:23

Kiedyś, bardzo dawno temu, zamówiłem z Państwa Środka komplet tarcz. Tarcze zwane jako "łejw" przez wycięty kształt na zewnątrz.
Hamowały zajebiście, nie piszczały, nie gięły się, nie robiły się rowki czy inne wżery... Wszak zrobiłem na nich może 3-4kkm (bo sprzedałem moto) ale zaliczyłem sporo agresywnych przyspieszeń ujemnych i złego słowa nie powiem a nawet chwalić będę.
Wtedy za 3 tarcze z wysyłką to nie było nawet 800zł (teraz jebana inflacja i kiepski kurs PLN) i były to jedne z najlepiej wywalonych z powodu kaprysu pieniędzy.

Obrazek

Konkludując powyższe: Zachęcam do podjęcia ryzyka, tyle że unikałbym najtańszych.

Powyższy styl dziwny jest spowodowany moim stanem "po", nie jest mi wstyd z tegoż powodu :szampan

Motocykl jest jak wódka - poniżej litra nie opłaca się kupować...
CB600F -> CBR1000RR -> CB1300A5 -> VZR1800 -> CB1300A8 -> Multistrada 1200S
Kaznodzieja
Stary Członek

Powrót do Obsługa