Honda nie odpala - pomocy.

Zagadnienia związane z silnikiem, wydechem, układem paliwowym

Moderator: Service Team CB13

Honda nie odpala - pomocy.

Postprzez Adasss » 4 cze 2019, o 16:52

Mam problem. Po całym dniu jeżdzenia odstawiłem motor do garażu, a na drugi dzień już nie odpaliła. Po przekręceniu stacyjki słychać pompę, iskra na świecach jest, rozrusznik kręci. W ostatni dzień jak jeszcze jeździłem, honda powoli traciła wolne obroty przez co musiałem trochę podkręcić pokrętłem. Odkręcałem śrubę na listwie wtryskowej i tak jakby nie było w ogóle ciśnienia.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania? Co mogę sprawdzić? Nie mam alarmu.
Adasss
Świeżutki Członek

Re: Honda nie odpala - pomocy.

Postprzez Adasss » 21 cze 2019, o 14:55

Honda znowu chodzi jak należy. Trochę zajęło mi to żeby znaleźć przyczynę, bo doszukiwałem się przyczyny w zapłonie, później czujniki, aż trop doprowadził mnie do zasilania paliwa.
Okazało się, że była pęknięta gumka uszczelniająca króciec od pompy paliwa na wejściu do filtra paliwa (tam gdzie jest ciśnienie).
Guma niedostępna nigdzie do hondy. Można ją dostać ewentualnie od Mitsubishi Lancera EVO o oznaczeniu MR431121 i tylko w autoryzowanym serwisie Mitshubishi. Ja swoją póki co zregenerowałem kropelką, a połączenie zabezpieczyłem silikonem do pokryw zaworowych DIRKO, który nierozpuszcza się w benzynie do momentu aż nie uda mi się zakupić nowej.

Przyczyna drobna ale potrafiła unieruchomić motor.
Adasss
Świeżutki Członek

Powrót do Silnik